Blog

1 gün

30.03.2014 17:00
Birkaç ruh ziken müziği arkaplan yapıp bunu okuyabilirsin. Bana bu haz verirken senin muhtemelen içini karartacak.
freewka.com/onlayn/16918232_159369676/Lacrimosa+%28Requiem%29+-+Wolfgang+Amadeus+Mozart+%5Blyrics%5D
videobox.tv/video/4993794/
chaplevideo.com/video/159982463-29212712/

Gene öğlen 3 gibi uyandım. Hafif yorgunum. Saatlerce uyumama rağmen.
 Hayır vücudum değil yorgun olan. Beynim yorgun. Uyurken bile sanki mücadele ediyor birşeylerle. Öyle ki uyandığımda, her zaman dipte hissediyorum kendimi.
Sanki ben gözlerimi kapattığımda bilinçaltım tüm sorunlarla yüzleşiyor ve baş edemiyor gibi. 
Sağlıksızda besleniyorum. Biraz saldım kendimi galiba. Belkide bu kendimi salma işlemi de beynimin aktif ettiği bir savunma mekanizmasıdır. Bilmiyorum. Bilmiyorum anasını satayım. Bu yarım yamalak beslenmelerden biraz rengim solmadı da değil. Kaka gibiyim. Buna bir son vermeliyim. Kendime çeki düzen vermeliyim :) 
 
Ama bu gün değil. 
Bu günde uyanıp aynı işlemleri yapıyorum. Aç olmama rağmen bilgisayarımı açıyorum. Yukarıdaki attığım 3 şarkıya benzer tabiri caizse ruh siken müzikleri açıp günün ilk sigarasını içiyorum. 7-8 ay bıraktığım sigaraya da başladım. Müziklere kendimi veriyorum bu sırada. Çünkü ruhuma dokunuyorlar. Ruhumu okşuyorlar. Var olmayan bir şey adeta var olup beni kucaklıyor ve boşver diyor. Bırak boşver biz kendi karanlığımızda yok olalım... Arada dolmuş oluyorum. Gözlerimden hafifçe bir kaç damla yaş düşüyor. Sebebi sadece o değil. Onun suçu da yok ki. Suç sanki kaderimde gibi... Götümü yırtıp birşeyler çabalasamda en iyi taşı en iyi yere getirip şah çeksemde. Beni mat eden kader oluyor. Neden??? 
 
Tüm bu beyin fırtınaları ve ağır hisler içinde açlığım bende varım deyince. Onu susturmak için dışarı çıktım. Yemekle uğraşmak istemiyorum. Fazla üşengecim bu aralar. O yüzden dışarı çıkıp kendime birşeyler alacağım. Lafı gelmişken, bu dışarı çıkma işlemide canımı çok yakıyor. Merkezde oturduğumdan parti sloganları,koşuşturan insanlar, güneşin batışa yakın oluşu, insanların sıradanlığı ve aptallıklarına rağmen mutlu oluşları canımı çok sıkıyor çünkü. Yüzlere bakıyorum. Benim gibi olan birini arıyorum. Sadece bir bakış bazen dünyaları anlatabiliyor çünkü. Çökmüş gözlerim ve beyhude bakışlarım insanları süzerken bir kez daha anlıyorum ki ben bu insanlardan çok daha farklı bir boyutta yaşıyorum. Dünyaya çok daha farklı bir gözlükten bakıyorum. Bu kalabalık içinde bu kadar farklı hissetmenin  nasıl birşey olduğunu keşke anlatabilsem kelimelerle.  Keşke mucizevi birşey olsa da hislerimi insanlara aktarabilsem ve biraz bir-iki saatçik beni yaşasalar. Farklı bir beyne sahip olup tutunabilmek zor.
 
Yemeğimi alıp eve geldiğimde tanıdık odam beni selamladı. İçerisi biraz sigaradan duman olmuş. Kül kokuları sinmiş her bir yana. Bir kaç eşofmanım ve iç çamaşırım yerde. Çiçeğim indis(adı bu) bu dumanlar ve iç boğucu ortama rağmen yemyeşil duruyor orda. Adeta pes etme der gibi. Sana da çok çektiriyorum indis, iyi dayanıyorsun bana. Solup gitme sakın ama lan. Kiminle konuşacağım sonra. ehe... 
Odaya dönelim. Kanepemde ders kitaplarım ve defterlerim karışık bir biçimde dizili.  Bana yatay geçiş hayalimi hatırlatıyor ve ''aptal herif böyle devam edersin kaybedeceksin'' mesajını veriyor. Onları gördükçe de kötü oluyorum. Onları bir yere kaldırıp kaldırmama arasında çelişkideyim.  
Evet şimdilik susturucam beynimi. Yemeğimi yedim. Aç değilim. Bu iyi...  Bir sigara yakacağım şimdi. Müzik sigarama eşlik edecek. Daha sonra dotaya girip beynimi tekrar susturacağım. Saatler geçecek ben oyundayken. Derdim rakibin kulesini yıkmak olacak. Evet böylesi daha iyi. Rahatım... Yani şimdilik. 
Bir şekilde kurtulacağım sorunlardan. Ben 3nisan 91 doğumlu dünyadaki tek var olan Ebubekir'im çünkü. Neyleri atlatmadım ki...  Yalnız atlatacağım üstelik. En yakın dediklerimin kendi hayatları var. Ailemden destek alamam. Her zaman bir çizgi oldu aramda. Her zaman bu iç dünyamı onlardan sakladım. Bu kadar zayıf düştüğümü böyle düşünceler içinde olduğumu onlara anlatamam.  Bir başka yakınımın sınavları var. Pek derdi olmasa da frekanslar farklı. Görüşleri farklı. I ıh oda yok şu an mücadelemde. Diğer yakınım da kendi dünyasında. Eski olan kişi o değil. I ıh oda yok şu an mücadelemde. Bana ruhen çok yakın olan biri daha var aslına ama uzağız onla da. Kaldı ki o kendi savaşını kazandı. Şu an oda kendi dünyasında. Kazananlar kervanına katıldığından oda eski kişi olmayabilir. Yani bilmiyorum. Onun yanına gittiğimde göreceğim. Herneyse ı ıh oda yok mücadelemde. Göt gibi ortadayım galiba ehe... 
 
Ona gelince de, iyiki böyle bir karar almış. Teomanın şarkısı vardır. Mutlu aşk varsa da mutlu son yoktur. O geçmişimde beraber olduğum tüm ama tüm kızlardan değerliydi gözümde. Benle aynı müziği dinler. Benle aynı şeyi sever. Hatta tip olarak dahi bana benzerdi. Tek farklılık yaşadığımız ve bizi şekillendiren ortamın farklı oluşuydu.  Buda beraberinde yaşam alanında görüş ayrılıklarını doğuruyordu.
Bunlar aşılabilir şeyler olsa da geriye gene o hayatıma sürekli karışan kader girdi devreye. Uzaklık konusu yani... Ben Yaratanın siktir etiği moronların cenneti Niğde'deyim. O dünyanın başkenti ve üzerinde sihri barındıran İstanbul'da. Bana her zaman bir anne gibi kucak açmış ve sadece güzel anılarımın olduğu İstanbul'da. Yarın öbür gün biryerleri de kazanacak. Kim bilir nereye gidecek? Kim bilir hayat onu nasıl değiştirecek. Zaten onun ruhen değişmesi benim işime yarar. Hislerimin azalmasına yardımcı olabilir. Dış güzellik tamam önemli ama daha önemli olan kim olduğu. İçinde nasıl bir kültür barındırdığı. Görüşleri. Fikirleri. Saflığı ve temizliği. Ve biraz da çocuksuluğu. 
Bazen düşünüyorum.Onu ilk gördüğümde En olmadık bir anda sadece onun internette resmini görerek kalbim atmaya başlıyor. Böylesine bir güzellik. Neden sadece bir resimden sadece bir resimden bu kadar etkilenebildim ki? Zamanla onu tanımıştım. Daha sonra onun kalbimden ve beyninden etkilendim. Farkında olmadan bazı konularda ona benzedim. Neden??? Galiba biraz kendimi görebildim diye. Yani bazı konularda. Bir ben düşün. Sadece tek farkı hayata olumlu bakan. Benim gibi kara gözlüklerle bakmayan bir ben. O da onun gibiydi. Galiba. Onun yanına gittiğimde ise bulmacanın parçaları tamamlanmıştı. Gülüşü, sesi, haraketleri. Ona sarıldığımda öyle güzel hissetmiştim ki kendime sordum 22 senedir. Böyle birşeyi hissettin mi sen? 22 senedir böyle tutundun mu hayata. Eski birlikte olduğum kızlarla kıyasladım sonra. Onlarla yaşadıklarım yani onlarla yaşadığım hisler diyeyim. Ne kadar da düşük şeylermiş. Aradaki uçuruma bakar mısın ya. Bir yanda eskiler sadece basit hisler veren tipler bir yanda o... sadece resmiyle içimi eritebilen ve ona sarıldığımda beni dünyadaki en mutlu insan yapan. Böyle bir gelişimle ona bağlandım sanırım. Sebebi o kader diyelim gene. Zıtlık ve koşullara rağmen önüme çıkardı onu. 
 
Hayır buna aşk diyemiyorum. Aşk ömürlüktür çünkü. Aşk bana göre sonsuzdur. Dünyada var olan ama belkide 7milyar içinde 5000 kişinin yaşayabildiği birşeydir. Şu an hislerimin ne kadar büyük ve yoğun olduğunun farkındayım. Fakat yarın böyle olacak mı onu bilmiyorum... Zaten buna aşk demeye cesaret edebilseydim. Ona Pitis derdim. Oda ayrı bir konu. Muhtemelen anlayamayacağın bir konu. 
Şimdi var olmayan okuyucu. Birleştir parçaları.  Sence de onun bitirmesi iyi olmamış mı?  Uzaktan onu izler her an onu kaybedecekmiş gibi hissederdim. VE daha böylesine birşey yaşamamışken bu denli bağlanmışsam ya ileride güzel günler geçirdikten sonra ayrılsaydım? O zamanki halim ne olurdu?  Belkide ona bu doğru karardan teşekkür etmeliyim ha.? Detayları anlatmak isterdim. Ama ona da üşeniyorum anasını satayım. Benden ayrılırken benden hoşlandığını söylemişti. En azından benim kadar olmasa da onunda birşeyler hissettiğini biliyorum. 
 
Şimdi ben bu bilgisyardan kalkıp gene düşünmemek için kendimi oyalayacağım. Tüm bu düşünmeme işlemine çaba sarfederken sağdan soldan hayat ve beynim bana mesajlar verip ağzıma sıçmaya devam edecek.  (şöyle:derslerini çalış yatay geçiş yapamayacaksın,vaktini boş harcama, kendimi geliştir zaman geçiyor geride kalma,niğdede sana zerre benzemeyen insanlarla yaşıyorsun,ailene sorumlulukların var,gelecekte ne olacğaın belli değil, iş konusunda birşeyler yapmalısın,sigarayı bırakmalısın,para problemlerin ne olacak?, o... hala onu düşünüyorsun, onu stalklamayı bırak, kaybediyorsun, geleceğin belirsiz,vücudunu harap ediyorsun, vb vb. uzatırım daha)
Ne diyorsun? Böyle bir ruh halindeyken bu üstte saydıklarım ve daha bahsetmediğim sorunları yenebilir miyim sence? Tekrar yükselebilir miyim? 
Ne kadar zaman sonra?
Benim ilacım nedir?

Kalbim

20.03.2014 23:18

Sadece şu anki ruh halime gidebilecek en güzel müziği buldum. Bu postu herhangi biri için değil. Bu günü ve bu günkü kafamdakileri hatırlamak için kendime yayınlıyorum.

Millete dalga geçecek malzeme de veriyoruz hadi hayırlısı...  

Ben senden çoktan vazgeçtim
Bu ömrü sende tükettim
Esir ettin bir tatlı söze 
Boynumu büktün hep kalbim

Ne olurdu söz dinleseydin
Beni kula kul etmeseydin
Peşinden sürüklemeseydin
Ağlatmasaydın hiç kalbim

Ateşler içine atılıp yanarsın kalbim
Camlar üstünde yürüyüp kanarsın kalbim
Ateşe düşüp kendini yakarsın kalbim
Camlar üstünde yürüyüp kanarsın kalbim

Yanarsın kalbim kanarsın kalbim

Bir bakış için ağlamaya
Bir gülüş için yalvarmaya
Mutluluk için gün saymaya
Geç kalmadık mı biz kalbim

Ne sende umut var ne bende
Artık sevemem istesem de
Sende fazlasın bu bedende
Boş yere atma, dur kalbim

 

İrade

11.03.2014 17:24

Selam totoşlar... 

İçimi dökmeye geldim. Biraz da felsefe yapmaya :3
Size de olur mu? Kimi zaman uyanırsınız. İçinizde sikimsonik bir his vardır. Açıklayamazsın nedendir diye?  Ya hatırlamadığınız kötü rüyalardır ya da bilinçaltınızdaki sorumluluklar. Yataktan kalkıp pencereye doğru ilerlersiniz. Günün ışıkları yüzünüze vururken camdan aşağı insanlara bakarsınız. Çoktan koşuşturmaya başlamışlar. Her birinin kendi dünyası ve sorunları. İç geçirip yatağa döndüğünüzde aklınıza yapacaklarınız gelir. Sonra eğer benim gibi boktan bir beyne sahipseniz gününüzü kötü etmeye bu karamsar düşünceleriniz devam eder. Ve tam bu anda hisler ve mantığın veya iradenin savaşı başlar!
İnsanın hemen hemen her gün girmesi gereken ve küçük gibi gözüken büyük mücadeleler. Çünkü detaylı ve biraz kafayı bozup düşündüğünüzde, attığınız bu küçük adımlar geleceğinizi şiddetli şekilde değiştirecek!   Bunun farkında olup geleceği görürsünüz adeta. 
Basit bir örnekle açmam gerekirse dün gece saat 3 gibi 'sözde' son sigaramı içmiştim.  Uyandığımda ise belli bir süre kendimle savaştım. Hislerim galip geldi :)  Üzerimi değiştirip markete doğru giderken içimde suçluluk duygusu vardı. Kendimi bir kez daha kandırdım bu konuda. (ne aptallık!)  son paket - son paket - son paket!   Neden son paket? 3 hafta önce zafer sigarasıydı. 2 hafta önce kutlama. 1 hafta önce karışıklıkların dinmesi. Şu an ise sadece son paket? Bahanelerim de bitti. :)   Şimdi beynime baskı yapıp düşünme diyorum mesela! Aç bir müzik, onunda resmini aç bu anın tadını çıkar.  Bu kısa süreli haz bittiğinde bu seferde mantık araya girer.  Onun yöntemi de şöyledir. >Sigara bittiğinde ilk önce pişmanlığı sokar devreye sonra (kendim için diyorum) odama astığım bir kaç hatırlatıcı söz vardır. Böyle hususi şekilde gözlerini onlara odaklamanı sağlar seni düşünmeye iter :)  ''No Gains Without Pains''  '' Rome is not build in 1 day''  '' TATAKAI '' ve kutsal turuncu bileklik ^^ (bilen bilir)   işte anasını satıyım bu an berbat lan! öyle böyle değil valla berbat. Ağzında sigara senden bir bok olmaz Ebubekir dediğin an >.<

Kaldı ki bu sadece sigara örneğiydi. Aklımdaki yapacak planlarımı size açsaydım bana deli diyebilirdiniz!!!  Kaldı ki daha önceki 6-7 aylık dönemde yaptıklarımı bilseydiniz. Olmaz ı olur kılmanın size ne kadar büyük bir güç ve haz verdiğini görürdünüz. 

Hem kendime hemde olurda bu yazıyı okuyan kişiye söylüyorum. Pes etme, kaybediyor olman kaybettiğin anlamına gelmez. Sen bir devletsin. Yürüyen, konuşan, mücadele eden bir devlet. Önce kendinden başla değişime.  Önce devletini içindeki şeytanlardan kurtar!  Mantığını ve irade gücünü başa getir.  Unutma! Kendini yendiğin gün dünyayı yeneceksin! 

Önünde iki yol var.  Birincisi keyif ve boşvermeyle seni sıradanlaştıran. Diğeri ise zorluk ve engellerin ardından seni yücelten ve diğerlerinden üstün kılan. 
Evet seçim senin... Ya benim gibi bu gün kaybet, ya da kazan. Seçim senin.

Hakkımda

31.01.2014 02:41

Selam :3

İnternetle haşır neşir olduğumdan birçok forum,vb sitelere üye oldum. Her birinde nefret ettiğim hakkında bölümüydü. Çünkü bir insan kesinlikle kelimelerle anlatılacak kadar kolay değildir.  (Tamam onlarda hayat hikayeni yaz demiyor)  Yinede basitçe şunu severim bunu sevmem şeyleri bana hep oldum olası saçma gelmiştir. Doğru ya da yanlış. Buna zorunluyuz. Düzen böyle...

Bende tutupta felsefeye girmeden basit bir kaç kendimden olanı maddeler halinde yazacağım.

-Müzik örneğin. Öyle sıradan kesinlikle değil.  Gerçek anlamda hayatımda çok ama çok büyük bir yer kaplar. Müzik hakkında bir yazı yazacağım o zaman detaylı görüşlerimi okuyabilirsin. O zaman ne demek istediğimi anlayacaksın :)
- Bilgisayarla tanıştığımdan beri bilgisayar oyunlarını seviyorum.  Sanırım hayalperest olmam oyunun içine girip karakterle empati kurmamı sağlıyor. Buda oyunlar x2 heyecanlı kılıyor ehe. Ne demiş bir gamer ' hayat boktan ama grafikler güzel '  
- Otakuluk derecesi olmasada Anime izlemeyi çok seviyorum. (Anime nedir bilmeyen arkadaşlarım var)  Anime insanların real dünyadan kaçışıdır bence. Var olmayacağını bilerek o karakterleri hissedip onlarla duygulanıp onlarla üzülüp-eğlenebilmek mükemmel birşey. Keşke bu tadı bilselerdi.
- Kore dizileri baya popi oldu son zamanlarda. Bende o dalgayla birlikte haraket ettim. Dizilerdeki duyguları Türkler ya da batılılar veremiyor.
- Piyano çalmayı çok istiyorum. Sesi beni çok etkiliyor. Umarım ölmeden şu mereti öğrenirim.
- Diğerleri gibi herhangi bir cafede takılmak,sohbet edip batak-okey vb oyunları bir türlü sevemedim. Evet çok uğraştım ama olmadı. Cafede vakit öldürmek kesinlikle bana göre değil. ( CUZ I FUCKIN HATE U GUYS ) 
- Kış günleri sıcak bir yerden çıkıp kendimi üşütmeyi seviyorum :)
- Gündemi ve dünyayı takip etmeyi seviyorum.
- Başta Japonya'nın olmak üzere uzak doğu kültürüne karşı çok büyük ilgim var.  Tabi buna yemeklerini katmıyorum. Iyk... 
- Tarihi seviyorum.
- Kar yağdığında otistiğin çamaşır makinesine bakması gibi karların düşüşüne bakarım. Kahvem elimde olur kesinlikle. Böyle bir fetişim var asdfg

Öyle işte la...  Aklıma gelen bunlar. Ama başta tekrar ettiğim gibi her insan koca bir ansiklopedi gibi. İçine açıp kurcalayıp anlamaya çalıştığında bir yere varabilirsin...  
Son olarak şunu söyleyebilirim ki -Ben bir devletsem. Çok büyük ve gelişen bir kültürüm var.  Bu kültürü en sevdiğim dostlarıma açıyorum. Saçma bir insan olmama rağmen bu dalga dümende övünürüm işte kendime...ehe öyle agalar. hoşçakalın hadi 

Güzel Hayatlar

22.09.2013 21:59

Merhaba ben Ali-Veli-Ayşe filan. 

 

 

 

-Kafama güzel geleni dinler hayata olumlu bakarım. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın. -Facebook'a bütün yaptıklarımı paylaşırım. Çünkü milletin çok umrundayım. Küçük dağları yaratmış olabilirim.  Eğer  tatile filan çıktıysam bunu direk paylaşırım '' Tatilde kankalarla akarkene'' adlı bir resim paylaşır. Ne kadar muhteşem olduğumu ne kadar eğlendiğimi insalara gösteririrm. Çünkü ben iyi ve cool bir insanım. Tüm bunlar yetmez beğeni sayımın yüksek olması popiliğimin kanıtıdır. Biraz götümü yırtar yakın kenkslerime yada yalakalarıma msj atar resmimi beğenmelerini sağlarım. Niyetim iyidir gün gelir yarın öbür gün bende onunkini beğenirim. Bu çark böyle işler. Çünkü bizler iyi ve cool insanlarız. Çıkar değildir bu aramızdaki sağlam dostluktur.Çok coolum.- Tuttuğum takım yenince rakip takımı göt ederim. Aynısı bana olursa polemik çıkarır takımımı savunurum. Üst rütbe bordo klavyeliyim. SAvunmamı yapınca bi bok değişmez bi sonuca varamayız ama içim rahattır çünkü takımımı savundum. Ben iyi ve cool bir insanım.- Sınav haftaları en sevdiğim günlerdir. Direk '' ufff vizeler yhaaa :( '' yazar dikkat çeker ve ne kadar zorluk çektiğimi çevremdeki insanlara bildiririm.  Böylece benden haberdar olurlar. Çünkü ben eğer güncellemelerimi vermezsem o insanlar yok olurlar. Beni takip etmek zorundalar. Çünkü ben iyi ve cool bir insanım. - Laf aramızda, çok duyarlı bir insanımdır. Bir yerde katliam olunca direk rütbemin verdiği güçle klavyeme sarılır destek olurum. Resimler paylaşır, günü kurtarırım.  Aradan 3-5 gün geçince olanları unutup  aşk*meşk*futbol*karı*oğlan*giysi* bilmemne cinsinden normal hayatıma dönerim. -Bu anneler günü babalar günü dedeler günü nineler günü içinde geçerlidir. O gün tüm facebook takipçilerim ve hayranlarıma ne kadar duyarlı olduğumu birkez daha hatırlatırım. Neden mi? çünkü çok iyi ve coolum.-Çok düşünmem hayatı akışına bırakırım. Çok düşünenlere siktir et çok düşünme derim. - Karşı tarafın zevkine giyimine kuşamına konuşmasına saygı göstermem. Çünkü iyi ve cool olan benim o hatalıdır. -Bazen insanlara kin tutarım. Nedenini bilmem.  Genede arkasından konuşur. Onu kötülerim. Bu yaptığım çok doğaldır. Durup neden diye düşünmem. - Siyaset yaparım, karşı taraf benden değilse düşmanımdır.  Anca benim tarafımda olanlar insandır ve saygıyı hak eder. Karşıt görüş olursa onu dinlemem ve insan yerine koymam. Direk köpürür ana bacı söverim. Çünkü ben haklı iyi ve cool olan tarafım.- Düşüncem erkektir. O yüzden sürekli aşk şeysileri paylaşır. Karşıt cinsime mesajlar veririm. Aşk acısı çekiyorsam benle ilgilensir benle bilmemneler yapsın diye manalı paylaşımlar yaparım. Ama erkek milleti hep aynıdır hepsi öküz.. slk slk hpsi .s .s .s   - Düşüncem kadındır. İyi adamı oynarım. Maymunu oynarım. Olmayan beni oynarım. Şebeklik en sevdiğimdir. Yaptığım tüm eziyetler bacak arasına gidiyorsa çekilen çile kutsaldır.  Aşk mı?  AMUHA GOYUM NE AŞKI ADAM AŞK DİYOR BEYLER.  Ben iyi ve cool adamım felsefem siken sevilir seven sikilir. Varmı itirazı olan?!- Herkesi kendim gibi olsun isterim. Farklılığa tahammülüm yoktur.- Anama babama isyan eder. Cümle aleme kedi kesilirim. Neden çünkü beni iyi tanımalılar. Aa bir dakika zaten ben iyi ve cool olanım...- KEndimi geliştiririm her zaman tv izler show programlarını takip ederim. Haberlere geldimi kanalı değiştiririm çünkü çok sıkıcıı oluyor meretler. - Gündemi takip eder nerede yeni iphone nerede yeni dizi- film ilk ben bilirim.  Suriye haritada nerede öğrenme aşamasındayım...

 

 

Ben Ali Veli Ayşe filan. Biz çoğunluk olarak haklıyız. Ya sisteme uyun. Ya da uymayın sikimizde değil. Düşünmüyoruz bunları... Yarın ne giysek lan?  Of hatunda taşmış... 

<< 1 | 2