1 gün (2)

27.04.2014 19:17
Ebuizm adeti gibi birşey oldu. Müzikle başlıyorum gene ^^ 
Woodkid - Run Boy Run
Gene öğlen 3 gibi uyandım. Uykumu iyi aldım sanırım. Gücü içimde hissedebiliyorum. Ayağıma dolanmış olan geçmişi silkeledim. Ağırlık yapmıyorlar artık. Sadece kalan izleri. 
Biraz kendimi salmıştım. Bu kadar tatil yeter herhalde bana. Mücadeleye devam edeceğim. Nerede kalmıştım? İngilizceyi daha mı mükemmelleştirsem yoksa tamamiyle yeni bir dile mi geçsem. Vaktim bol...  Hamurumu biliyorum. İrademi yendiğim sürece kazanan benim.  
Bu kendimi salma sürecimde tuhaf şeyler yaşadım. İnanan bir insan olarakta yaşadığım olayları genellikle  neden-sonuç ilişkisine bağlamak isterim. Bazı sözlere denk geldim mesela. Bazı görüşler 1-2 sene öncesinden değilde bu kendimi saldığım son 2 haftya denk gelmişti.  Odun beyinli, kibirli maymunoğluna göre bu tesadüf bana göre tesadüf diye bir şey yoktur. Örnek verecek olursak 'işlerin rast gitmemesi' ile ilgili bir konuda birinin görüşü çok hoşuma gitmişti. Hayatta sürekli önüne engeller çıkan insanların, şanssız insanların durumunu hayatın dengesi olarak yorumlamış. Ona göre bu insanlar zaten fazlalıkla doğmuşlardır. Eğer bu olumsuzluk ve savaşları olmasa bu adaletsiz olurdu. Eğer işlerin rast gitmiyorsa üzülme. Kimi insanları görüyorsun ufak bir çabayla sadece hayattaki konumları yüzünden kolayca birşeyleri elde ediyorlar. Sen ise zor ve engelli yoldan gidiyorsun. Hayat oyununu zordan oynuyorsun. Unutma. O insanların temelleri senin kadar güçlü değil. Ufak bir sarsıntıda gözlerinden yaş gelecek ve yok olduklarını göreceksin. Sen yaşıyorsun, görüyorsun, tecrübe ediyorsun haddin olmayan işleri çabalayıp bunları başarıyorsun. Düşüp,düşüp tekrar kalkıyorsun. Daha da güçlü olarak!  Bil ki olası sarsıntıda senin yapacağın tek şey onlar gibi ağlamak değil kaderine gülümseyip ''yapabileceğin bu mu?¿'' demektir.  Hayat böyle daha güzel değil mi?   Fatih Sultan Mehmed   '' imkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım '' demiş.  Ne güzel söylemiş ^^
Sınırlarını zorla. Ortaya güzel şeyler çıkıyor. İnan bana. Sana verilen beyinle sonuna kadar çalışmadıkça yenildim demeye hakkın yoktur unutma.
 
Lann!! Gene ne çok uzatmışım. Ben günümü anlatıyordum :c 
Evet evet.. Günümü anlatıyordum. Önceki 1 gün yazısına karşıt olmak için. 
Önceki yazıda pes etmiş ve yorgun bir beyin vardı. Suçlayamam onu. Çünkü bazen mantığının iptal olduğu zamanlar vardır.  Bunun tek ilacı da zamandır. Zamanla kendine gelirsin. (bende böyledir)
Şu an kendime geldim sanırım. Çünkü uyandığımda güneş ışıkları rahatsız etmedi beni. Tekrar 4. kattaki camımdan insanlara bakarken tek gördüğüm altımda olduklarıydı :)   Dönüp odama baktım. Her yer temizdi. Sigaraya dair hiçbir şey yoktu. Gülümsedim. İçimden daha güçlü geliyorum dedim sadece. Her zaman ilk adım kendini yenebilmendir. Unutma bunu. 
Hayatında gördüğün en karamsar insan olabilirim. Fakat bunun olumsuz taraflarını çok iyi biliyorum. Bu sebeple kimi konularda son derece olumlu düşünmeye çalışıyorum. Ve kimi zamanda kendime yalanlar atıyorum. Şimdi kaldığım yerden devam etme zamanıdır.  13-14 yaşlarımda kurduğum ve şu yaşıma kadar büyüyüp gelişen hayalim adına gelişme zamanıdır.
 
Geleceği ve bilinmezliği çok seviyorum.  Kimlerle tanışacağımı merak ediyorum. Neler yaşayacağımı merak ediyorum. Ne savaşlar vereceğimi merak ediyorum. Ve bunları 4 gözle bekliyorum. 
 
Doko made ikeru kana
Acaba ne kadar ileri gidebiliriz?
 
Sevgiler.