19 Haziran 2014 Tarihli Güncelleme

19.06.2014 22:26

Selam. 
Biraz yoğunum bu aralar. Bu sebeple gecikiyor yazılar.

Haberlere gelecek olursak;
-Kazasız belasız sınavları atlattık. 
- 3.03 genel ortalama ile Bursa Uludağ Üniversitesi için yatay geçiş şansımı deneyeceğim.  Niğde'nin içindekilerden nefret ediyorum. Daha önce söylediğim gibi kutuptaki deve gibiyim... 
- Gerekli belgeleri aldım.  Sitede yazmayan tek bir belge sorunu çıktı onu da eski ev arkadaşım saolsun halletti.  Kargo ile geliyordur şu sıralar.
- Hayat standart sıkıcı sıkıcı geçiyor işte :)   

Hayırlı evlat olmaya başladım gaiiba lan... Annemin bulaşıklarına arada yardım ediyorum.  Kardeşlerim benim için biryerlere giderken şimdi ben onların istediklerini almak için koşuruyorum. Abiyiz ya parasıda bizden tabi tey tey tey... :))   

Clannad'ın oyununu bitirmeye karar verdim.  Full-ing.  visual novel tarzı bir oyun.  o ne dersen eğer, herhangi bir kitabı görüntülü ve sesli okuduğunu düşün bunun üstüne karakterin geleceğini senin seçimlerinin belirlediğini düşün. Böyle bir oyun tarzı işte.  Bu sıradan olayı neden buraya yazdım derseniz okuyan kişi için yeni bir hobi olabilir. Ben bunu hem hobi hemde ingilizcemi geliştirmek için yapıyorum çünkü.  

Öyle işte. 

Clannad'ın girişinde Okazaki Tomoya'nın aklından geçirdiği fikirlerle kapanışı yapayım. O bölüm çok hoşuma gitmişti ve Niğde'deki beni görmüştüm o düşüncelerde ^^  Şöyleydi; '' Bu şehirden nefret ediyorum, unutmak istediğim anılarla dolu.  Her gün okula git, arkadaşlarınla sohbet et şakalaş, ardından dönmek istemediğin evine dön.  Acaba bu gidişat değişecek mi? O gün gelecek mi? ''

O ilk bölümde böyle düşünüyordu Okazaki. Gecenin bir körü bu animeyi ilk izlediğimde bende ona ortak oldum.   
O gün gelecek mi?  Bilmiyorum ve bekliyorum. Elimden geldiğince ve aklımın yettiği ölçütte bunun için savaşıyorum. 
Bakalım zaman bulmacayı tamamlayacak.
Hoşçakalın.