İrade

11.03.2014 17:24

Selam totoşlar... 

İçimi dökmeye geldim. Biraz da felsefe yapmaya :3
Size de olur mu? Kimi zaman uyanırsınız. İçinizde sikimsonik bir his vardır. Açıklayamazsın nedendir diye?  Ya hatırlamadığınız kötü rüyalardır ya da bilinçaltınızdaki sorumluluklar. Yataktan kalkıp pencereye doğru ilerlersiniz. Günün ışıkları yüzünüze vururken camdan aşağı insanlara bakarsınız. Çoktan koşuşturmaya başlamışlar. Her birinin kendi dünyası ve sorunları. İç geçirip yatağa döndüğünüzde aklınıza yapacaklarınız gelir. Sonra eğer benim gibi boktan bir beyne sahipseniz gününüzü kötü etmeye bu karamsar düşünceleriniz devam eder. Ve tam bu anda hisler ve mantığın veya iradenin savaşı başlar!
İnsanın hemen hemen her gün girmesi gereken ve küçük gibi gözüken büyük mücadeleler. Çünkü detaylı ve biraz kafayı bozup düşündüğünüzde, attığınız bu küçük adımlar geleceğinizi şiddetli şekilde değiştirecek!   Bunun farkında olup geleceği görürsünüz adeta. 
Basit bir örnekle açmam gerekirse dün gece saat 3 gibi 'sözde' son sigaramı içmiştim.  Uyandığımda ise belli bir süre kendimle savaştım. Hislerim galip geldi :)  Üzerimi değiştirip markete doğru giderken içimde suçluluk duygusu vardı. Kendimi bir kez daha kandırdım bu konuda. (ne aptallık!)  son paket - son paket - son paket!   Neden son paket? 3 hafta önce zafer sigarasıydı. 2 hafta önce kutlama. 1 hafta önce karışıklıkların dinmesi. Şu an ise sadece son paket? Bahanelerim de bitti. :)   Şimdi beynime baskı yapıp düşünme diyorum mesela! Aç bir müzik, onunda resmini aç bu anın tadını çıkar.  Bu kısa süreli haz bittiğinde bu seferde mantık araya girer.  Onun yöntemi de şöyledir. >Sigara bittiğinde ilk önce pişmanlığı sokar devreye sonra (kendim için diyorum) odama astığım bir kaç hatırlatıcı söz vardır. Böyle hususi şekilde gözlerini onlara odaklamanı sağlar seni düşünmeye iter :)  ''No Gains Without Pains''  '' Rome is not build in 1 day''  '' TATAKAI '' ve kutsal turuncu bileklik ^^ (bilen bilir)   işte anasını satıyım bu an berbat lan! öyle böyle değil valla berbat. Ağzında sigara senden bir bok olmaz Ebubekir dediğin an >.<

Kaldı ki bu sadece sigara örneğiydi. Aklımdaki yapacak planlarımı size açsaydım bana deli diyebilirdiniz!!!  Kaldı ki daha önceki 6-7 aylık dönemde yaptıklarımı bilseydiniz. Olmaz ı olur kılmanın size ne kadar büyük bir güç ve haz verdiğini görürdünüz. 

Hem kendime hemde olurda bu yazıyı okuyan kişiye söylüyorum. Pes etme, kaybediyor olman kaybettiğin anlamına gelmez. Sen bir devletsin. Yürüyen, konuşan, mücadele eden bir devlet. Önce kendinden başla değişime.  Önce devletini içindeki şeytanlardan kurtar!  Mantığını ve irade gücünü başa getir.  Unutma! Kendini yendiğin gün dünyayı yeneceksin! 

Önünde iki yol var.  Birincisi keyif ve boşvermeyle seni sıradanlaştıran. Diğeri ise zorluk ve engellerin ardından seni yücelten ve diğerlerinden üstün kılan. 
Evet seçim senin... Ya benim gibi bu gün kaybet, ya da kazan. Seçim senin.