Irkım ve Irklar Üzerine

02.05.2016 22:24
 
      Konusu açıldığında insanlara ırkçı olmadığımı söylerim. Yine de herkesin hayatında görüp tecrübe ettiklerinden çat pat genelleme yaptığı olur. Herhangi bir ırkı diğerinden üstün tutmuyorum. Fakat üstünde şiddetle durup inandığım bir şey var ki, oda '%' lik olarak söylediğim ırk izlenimidir. Bunlara aşağıda değineceğim. 
      Kendimden başlarsam eğer, baba tarafım saf Türk. Geçmişte dedelerim ve dedeleri ne kadar bunu korumuştur bu çelişkili fakat onların uzun hikayesini biliyorum ağızdan ağıza aktarılarak bunlar geldi bana kadar. Kökende Konya var Karamanoğulları Türkmenlerindeniz. Osmanlı zamanı iskan politikası neticesinde Bulgaristana göç eden Türkmenler içindeydik. Çok uzun yıllar dedelerim oraları yurt bellemiş ve Osmanlıya hizmet etmişler.  Bu Bulgaristan tarafındaki yurt 1951 yılına kadar sürdü. Savaşlar ve antlaşmalar neticesinde çok sevdiğim dedem Hasan, eşi Fatma ninem ve çocukları ile Samsun'a geliyor. Ailenin en küçüğü olan babam da Samsun'da doğuyor. Fakat Samsun'da çok durmayıp Bursa'ya göç ediyorlar. Söylenene göre 10 sene durmuşlar Samsun'da. Babam 4 yaşındayken Bursa'ya göç etmişler. Hikayenin geri kalanı ise Bursa'da baba tarafının. Anne tarafına gelirsek onlarda aynı şekilde saf Boşnak. Slav ırktan. Anne tarafı bildiğin eğitmen. Çeşitli dönemlerde çeşitli yerlere hoca,eğitmen vb görevlerle gidenlerle dolu. İlginç olan, 3 teyzemde farklı dallarda öğretmen annem ise hafız ^^ Anlayacağın keratalar eğitime devam ediyor nesilce ehehe. Her 2 dayım ise Bilgisayar programlama sektöründe. Neyse efendim konuya dönersek onlarda da karışım yok. Boşnak köylerinde Boşnaklarla evlenmiş çoğu. Taa ki babam ve anneme kadar. Anne tarafındaki herkes Boşnakça biliyor ve kolayca konuşabiliyor. Lakin kırılma bizde oldu.Anne tarafı büyüklerimin hepsi (teyzelerim,dayılarım vs.) halk ile karıştı Türklerle evlendiler. 
     Sonuç olarak ben %50 Türk %50Slav genlere sahibim diyebilirim. Fakat bana sorarsan eğer, kendimi büyük ölçüde Türk'lüğe daha yakın hissediyorum ve kısa cevap vermem gerektiğine direkt ve gururla Türk'üm diyorum. Annemden bir kez olsun ırkçı bir şekilde eğitim almadım. Ülke bilinciyle beni iyi yetiştirdiler. Kimi hainler gibi gereksiz hayallerin ve gereksiz hedeflerin peşine düşmem. Saf Boşnak olsam dahi bunu yapmazdım. Ekmeğini yediğim ülkeye hainlik edecek kadar ŞEREFSİZ değilim. 
     Benim görüşlerime gelirsek eğer. Ben bir Yahudi'nin sözünü bu konu hakkında felsefem olarak bellemiş durumdayım. Benim için 2 ırk vardır. 'iyiler' ve 'kötüler' bu kadar basit. İnsanlığın tarihi boyunca bu iki ırk birbiri ile mücadele etmiştir. Hiçbir insana, ama hiçbir insana ırkından dolayı ön yargılı yaklaşmamaya 'çalışıyorum'. Benim için iyi insan ve kötü insan vardır. FAKAT;
Ne yazık ki hayatın ve izlenimlerimin benim karşıma çıkartığı bazı şeyler vardır ki buda belli ırkların çoğunu kötü görmemi sağlıyor. İster istemez belkide bilinçaltımda negetif bir etki barındırıyor. Bu dediğimi basitçe açıklayabilmem için yüzdeli (%) örnekler vereceğim.
Irkçı değilim dedim, fakat hayatımda tanıdığım Kürtlerin %70i kötü izlenim bıraktı bende. Bunu üzülerek söylüyorum. Bunun anlamı ben Kürtleri sevmiyorum ya da alçak olarak görüyorum değil! Şuraya dikkat edin. 'Benim karşıma çıkanlar bu yüzde ile kötüydü'dedim.  Bir diğer taraftan 'en' sevdiğim dostlarımdan biri Kürt'tür. Özetleyip toparlarsak %70 içine aldığım kişilerden karşıma çıkanlara,yaşadığım tecrübelere ve tanıdığım insanlara fazlasıyla sinirliyim. Yine de bu beni asla ve asla Kürt düşmanı yapmayacak. Kürt'ü de herhangi bir insan gibi savunup, öz değerlerini koruması için gereken desteği ona vereceğim. Hassas konular bunlar. Yine de kendi fikirlerimi yazmak istedim. Aşağıya ülkeleri ve/veya ırkları, bende oluşturdukları izlenimleri kısaca yazıp yazımı bitiriyorum.Aşağıda Yazdıklarımın da hiçbir bilimsel bir araştırması olmayıp sadece izlenimlerimi yansıtır :)
 
İngiliz: 
+Diplomatik yetenek
+Centilmen (too mainstream)
+Realist 
-Kibirli
 
Yahudi:
+Üstün ticari zeka
+Muhafazakar
+Verimli ve zeki topluluk
-Sinsi
-Habersizce iş yapan
 
Türk:
+Vefalı
+Savaşçı
+Misafirperver
-(günümüz için) Özgüvensiz
-Tembel
 
Rus:
+-Çılgın
+-İçici,içmeye istekli
+ Kuzeyin güzel sarışın kadınları :)
 
ABD:
+Renkli fakat beyni yıkanmış toplum
+Irksal çeşitlilik ve bunun güzel portresi
 
Japon:
+Çalışkan
+-İşkolik
+Kültürünü savunan
+Toplum kurallarına saygılı
-Anormal azınlık
-Utangaçlık
-Koyun ve yönetilmeye açık az sorgulayan toplum
 
Alman:
+Savaşçı
+Disiplinli
+Çalışkan
-Klasik avrupalı soğukluğu
-    ''          ''    aile yapısı
 
Uzatırsam gider böyle. :) Klasik şekilde müzik paylaşarak bitiriyorum. Madem ki ırkları konuştuk. Nazilerin bir parçasını paylaşabilirim :3 farklı bir müzik dinlemiş olursun sende.